Strona głównaZ życia diecezji 21. Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin na Górę Chełmską

21. Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin na Górę Chełmską

Kilka tysięcy pielgrzymów wspięło się 15 sierpnia na Górę Chełmską, by u stóp Matki Bożej królującej z koszalińskiego sanktuarium, wziąć udział w dorocznej Diecezjalnej Pielgrzymce Rodzin.

Kulminacyjnym momentem Diecezjalnej Pielgrzymki Rodzin była Msza św., której przewodniczył bp Edward Dajczak, zaś koncelebrowali bp Tadeusz Werno oraz zgromadzeni kapłani. Na uroczystość przybyli także przedstawiciele władz miasta i parlamentu.

Podczas Mszy św. zgromadzeni małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie, a na jej zakończenie pobłogosławiono bukiety kwiatów i ziół.

Eucharystię poprzedziła modlitwa różańcowa oraz koncert ewangelizacyjny, podczas którego świadectwo wiary złożyło małżeństwo ze wspólnoty Rodzin Szensztackich. Kilkugodzinne spotkanie zwieńczył festyn rodzinny.

Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ

Galeria Gościa Niedzielnego TUTAJ