Zaproszenia

Strona głównaZaproszenia 35. Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

35. Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

W tym roku pielgrzymi z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej na Jasną Górę wyruszą po raz 35. Na pątniczy szlak wyjdą 1 sierpnia ze Skrzatusza. W Kaplicy Cudownego Obrazu zameldują się 13 sierpnia.

- Jest to pielgrzymka dla każdego ochrzczonego, kochającego Jezusa i Maryję. Nie jest ważny dystans, on jest wyzwaniem, najważniejszy jest czas w drodze, bycia ze sobą, pielgrzymowania. Czas, który dajemy Panu Bogu, a on wtedy próbuje w naszych sercach próbuje naprawiać – mówi kierownik pielgrzymki ks. Marcin Kościński.

/files/media/pliki/pielgrzymkaaa.mp3

"Najważniejsze przygotowanie, to zaplanowanie sobie już dziś, że idę" - przekonuje ks. Marcin Kościński

Koszt pielgrzymki to 160 złotych. Jest to możliwe dzięki gospodarzom spotykanym po drodze, którzy co roku otwierają swoje serca i domy.

Rozkład pielgrzymkowych grup oraz ich przewodników.

• Grupa I (Koszalin, Darłowo, Mielno) - ks. Krzysztof Płuciennik (katedra, Koszalin)
  • Grupa II (Kołobrzeg, Białogard, Gościno) - ks. Tomasz Zabielski (parafia Mariacka, Białogard)
  • Grupa III (Drawsko Pomorskie, Świdwin, Połczyn-Zdrój) - ks. Wiesław Hnatejko CR (parafia Wniebowzięcia NMP, Złocieniec)
  • Grupa IV (Czarne, Miastko, Szczecinek) - ks. Rafał Kowalski (neoprezbiter)