Zaproszenia

Strona głównaZaproszenia 38. Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

38. Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę z powodu obostrzeń epidemicznych nie może odbyć się w tradycyjnej formie. W planowanym terminie tylko trzy osoby przemaszerują tradycyjny 13-dniowy szlak pielgrzymi do Jasnogórskiej Królowej.

Na szlak wyruszą pieszo tylko trzy osoby: dyrektor i pilot pielgrzymki oraz diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie. I to oni poniosą intencje wszystkich pielgrzymów, którzy zaproszeni są do duchowego pielgrzymowania w ramach Złotej Grupy.

Od 1 do 13 sierpnia w wybranych kościołach będą się odbywały każdego wieczora spotkania pielgrzymów Złotej Grupy, według schematu:

KOSZALIN, katedra, pw. Niepokalanego Poczęcia NMP (przewodnik: ks. Mateusz Chmielewski).

BIAŁOGARD, kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (przewodnik: ks. Marcin Łazuka).

ZŁOCIENIEC,  kościół pw. Wniebowzięcia NMP (przewodnik: ks. Wiesław Hnatejko).

SZCZECINEK, kościół pw. Narodzenia NMP (przewodnik: ks. Dawid Andryszczak).

SŁUPSK, kościół pw. Św. Jana Kantego (przewodnik: ks. Łukasz Bikun).

TRZCIANKA, kościół pw. św. Jana Chrzciciela (przewodnik: ks. Paweł Baran).

PIŁA, kościół pw. Bożego Miłosierdzia (przewodnik: ks. Rafał Dresler).

Materiały do Złotej Grupy można nabyć u Przewodnika z rejonu. Przewodnik zbiera intencje w rejonie od Złotej Grupy i przekazuje idącym na Jasną Górę. Każdego dnia Msza św. w intencjach przesłanych drogą SMS 724 616 971.

UWAGA! Planowana jest transmisja wieczornego apelu z trasy przez "Dobre Media" i profil Pieszej Pielgrzymki na Facebooku: 2 sierpnia, 5 sierpnia, 10 sierpnia, 12 sierpnia, o godzinie 20:30.

PLAN PIELGRZYMKI:

• 1 sierpnia - Skrzatusz, godz. 12 - Msza św. pod przewodnictwem Biskupa rozpoczynająca czas pielgrzymki. We Mszy świętej uczestniczą Przewodnicy grup z pielgrzymami (zgodnie z obowiązującymi zasadami gromadzenia się). Po Mszy świętej przedstawiciele diecezji (3 osoby) wyruszają na Jasną Górę.
  • 13 sierpnia - Jasna Góra, godz. 11.30 - Wejście do sanktuarium o godz. 8.30. Msza św. o godz. 11.30. Pielgrzymi docierają indywidualnie, nie ma wspólnego wejścia.