6. Diecezjalny Dzień Dziecka w Skrzatuszu

Strona główna6. Diecezjalny Dzień Dziecka w Skrzatuszu

6. Diecezjalny Dzień Dziecka w Skrzatuszu

W wydarzeniu, które miało miejsce 26 maja, jak podają organizatorzy, wzięło udział około 1,7 tys. dzieci z całej diecezji.

Spotkanie rozpoczęło się wprowadzeniem do skrzatuskiego namiotu kopii Cudownej Piety.

Dzieci obejrzały następnie przedstawienie "Chatka zajączka" w wykonaniu słupskiego teatru "Władca Lalek". Bajka nawiązywała do tematu tegorocznego spotkania "Przyjaciele Matki Bożej".

- Dzisiaj słowo przyjaźń bardzo się zdewaluowało. Trzeba więc dzieciom pokazywać, że po Panu Bogu, po rodzinie, przyjaźń jest jednym z fundamentów naszego życia. Także poprzez to przedstawienie, mamy zamiar ukazać wartość przyjaźni - wyjaśnia ks. Marcin Piotrowski, diecezjalny duszpasterz dzieci.

Mszy św. przewodniczył bp Edward Dajczak. Koncelebrowało z nim kilkudziesięciu prezbiterów, a także biskup senior Tadeusz Werno, który dzień wcześniej obchodził w Skrzatuszu 44. rocznicę sakry.

Po Mszy św. na dzieci czekały atrakcje: dmuchańce, bańki mydlane, malowanie twarzy, zawody sportowe.

O oprawę muzyczną spotkania zadbała diakonia "Tyle dobrego" pod kierunkiem ks. Arkadiusza Oslisloka.

Relacja "Gościa Niedzielnego" TUTAJ

Relacja Radia Plus Koszalin TUTAJ