Słowo biskupa

Strona głównaSłowo biskupa Apel Biskupa Koszalińsko-Kołobrzeskiego Edwarda Dajczaka

Apel Biskupa Koszalińsko-Kołobrzeskiego Edwarda Dajczaka

Prezentujemy treść apelu bp. Edwarda Dajczaka o zorganizowanie w parafiach zbiórki pieniężnej na rzecz poszkodowanych przez nawałnice, jakie nawiedziły w ostatnich tygodniach niektóre rejony Polski.

Przewielebni Księża Proboszczowie, Drodzy Diecezjanie.

Nieszczęście i wielka tragedia dotknęła mieszkańców wielu miejscowości w województwie pomorskim, którzy po przejściu burz i nawałnic, stracili dorobek całego swojego życia. Wiele domów i gospodarstw rolnych zostało uszkodzonych w wyniku przejścia wichury, dlatego czujemy się szczególnie bliscy osób dotkniętych tym straszliwym żywiołem.

W związku z obecną tragedią, proszę o przeprowadzenie zbiórki pieniężnej do puszek po wszystkich Mszach świętych w najbliższą niedzielę, tj. 27 sierpnia br. i przekazanie niezwłocznie na konto Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej: 82 1020 2791 0000 7102 0009 0639 – z dopiskiem WICHURA.

Jednocześnie dziękuję Księżom Proboszczom, którzy już wcześniej dokonali zbiórki pieniężnej, przekazując na konto diecezjalnej Caritas.

+ Edward Dajczak
Biskup Koszalińsko - Kołobrzeski