Strona głównaZ życia diecezji Biskupi spotkali się z samorządowcami

Biskupi spotkali się z samorządowcami

Spotkanie, w którym wzięło udział ponad 90 przedstawicieli władz lokalnych z regionu, odbyło się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie. Ze strony diecezji w spotkaniu uczestniczyli bp Edward Dajczak oraz bp Krzysztof Włodarczyk.

Było to pierwsze spotkanie biskupa diecezjalnego z przedstawicielami lokalnej władzy po niedawnych wyborach. W Koszalinie pojawili się starzy bywalcy, jak również osoby, które swoje stanowiska piastują po raz pierwszy.

- Chciałbym Państwu pogratulować. Zaufało Państwu wielu ludzi, mówiąc: "Tak, chcę, aby ten człowiek mnie reprezentował i decydował o ważnych sprawach mojej małej ojczyzny". To jest piękny, niezwykły mandat. Chcę też powiedzieć wprost - to jest powołanie - powiedział bp Edward Dajczak, witając przybyłych.

Spotkanie rozpoczęło się w kaplicy CEF występem usteckiego chóru dziecięcego "Pomorzacy" pod kierunkiem Małgorzaty Karamańskiej. Po wspólnym kolędowaniu lokalni włodarze wysłuchali konferencji biskupa.

Po spotkaniu przy kawie, w auli CEF odbył się wykład ks. dr. Remigiusza Szauera na temat: "Autostopowicze i uciekinierzy? Wymiary postaw patriotycznych wśród młodzieży Pomorza Środkowego". Wykład był analizą badań socjologicznych przeprowadzanych wśród młodych ludzi od marca do czerwca 2018 roku w Koszalinie, Lęborku i Stargardzie Szczecińskim.

Relacja "Gościa Niedzielnego" TUTAJ

Relacja Radia Plus Koszalin TUTAJ