Słowo biskupa

Strona głównaSłowo biskupa Bp Dajczak: Wiary nie można prywatyzować

Bp Dajczak: Wiary nie można prywatyzować

- Credo Kościoła nie można zamienić na "ja sądzę" - mówił w Skrzatuszu biskup Dajczak podczas Pielgrzymki Żywego Różańca.

Homilię podczas Mszy św. wieńczącej IX Diecezjalną Pielgrzymkę Żywego Różańca do Skrzatusza wygłosił bp Edward Dajczak.

Pasterz diecezji podpowiadał pielgrzymom zgromadzonym w "polowej bazylice", by nie tyle pragnęli znać "czasy i chwile", co raczej szli za natchnieniem Ducha, ponieważ mądrością jest pokorna wiedza, że wielu rzeczy się nie umie, nie rozumie.

Przewodniczką w tym kroczeniu jest mistrzyni zapatrzenia w Jezusa – Jego Matka. Ukazując Ją jako Niewiastę Eucharystii, bp Dajczak wskazał, że przeistoczenie to moment, w którym możemy brać od Boga życie według programu naszego osobistego powołania.

– Mamy dwa wyjścia: albo żyć dla Jezusa, albo dla siebie. To są światy nie do pogodzenia. Przejść granicę od życia zamkniętego do życia z Jezusem jest jednak zadziwiająco łatwo – zachęcał bp Dajczak.

– To czas – mówił pandemii i o błędnym skupieniu się w tym czasie na formach przyjęcia Ciała Chrystusa, a nie na istocie Mszy św. – kiedy trzeba będzie na nowo odkryć Eucharystię. Bo Jezusowi chodzi o miłość, o serca ofiarne, o kochanie wszystkich bez wyjątku. O to, by Eucharystia była na co dzień obecna w naszym życiu.

Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ