Strona głównaZ życia diecezji Bp Krzysztof Włodarczyk został delegatem KEP ds. Ruchu Światło-Życie

Bp Krzysztof Włodarczyk został delegatem KEP ds. Ruchu Światło-Życie

Biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej został wybrany na pięcioletnią kadencję. To wynik wyborów biskupów obradujących w Lublinie.

Podczas trwającego w Lublinie 377. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski biskupi wybrali m.in. na drugą pięcioletnią kadencję w Radzie Stałej abp. Stanisława Budzika oraz na pierwszą pięcioletnią kadencję abp. Sławoja Leszka Głódzia i abp. Grzegorza Rysia.

Oprócz dwóch nowych członków Rady Stałej biskupi powołali bp. Romualda Kamińskiego, koadiutora diecezji warszawsko-praskiej nowym przewodniczącym Zespołu ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Zdecydowali też m.in. o wyborze abp. Andrzeja Dzięgi na delegata KEP ds. Duszpasterstwa Krajowej Administracji Skarbowej.

Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, ks. dr Wojciech Wójtowicz został konsultorem Komisji Duchowieństwa

Pełne wyniki wyborów KEP można znaleźć TUTAJ

Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchu Światło-Życie uczestniczy w wielu wydarzeniach związanych z tą wspólnotą. Do tych najważniejszych, które odbywają się corocznie, należą: Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie, Centralna Oaza Matka, Podsumowanie Oazy Żywego Kościoła i Podsumowanie roku pracy Domowego Kościoła. Poprzez swojego delegata Konferencja Episkopatu Polski sprawuje opiekę nad Stowarzyszeniem "Diakonia Ruchu Światło-Życie". Jego aprobaty wymagają ustalenia Komisji Teologiczno-Programowej tego stowarzyszenia.

Delegat ds. Ruchu Światło-Życie prezentuje Konferencji Episkopatu Polski trzech kandydatów na moderatora generalnego Ruchu Światło-Życie, wybranych przez Kongregację Stowarzyszenia "Diakonia Ruchu Światło-Życie". Delegat wskazuje parę krajową Domowego Kościoła spośród trzech przedstawionych mu kandydatur, które zostały wybrane podczas zgromadzenia kręgu centralnego i par diecezjalnych Domowego Kościoła. Delegat powołuje także moderatora krajowego Domowego Kościoła spośród trzech kandydatów przedstawionych mu przez parę krajową Domowego Kościoła i moderatora generalnego Ruchu Światło-Życie.