Słowo biskupa

Strona głównaSłowo biskupa Bp Zadarko o pomocy ofiarom wojny w Syrii

Bp Zadarko o pomocy ofiarom wojny w Syrii

Przewodniczący Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek Konferencji Episkopatu Polski uczestniczył w Warszawie w konferencji prasowej po powrocie z Syrii delegacji Caritas Polska.

Przedstawiciele organizacji wizytowali beneficjantów programu „Rodzina Rodzinie”. - Misją Kościoła jest okazywanie solidarności braciom i siostrom. Pomoc musi mieć wymiar szerzy niż tylko humanitarny - powiedział bp Krzysztof Zadarko.

/files/media/pliki/01_zadarko_uchodzcy.mp3

Bp Zadarko pytany był również o kwestię korytarzy humanitarnych. Idea ta polega na sprowadzaniu do kraju osób potrzebujących, szczególnie chorych, z terenów konfliktów wojennych.

/files/media/pliki/02_zadarko_uchodzcy.mp3

Nie mniej, dodał bp Zadarko, program korytarzy humanitarnych byłby najlepszą odpowiedzią Kościoła na sytuację tych osób, które proszą o ocalenie przed śmiercią czy prześladowaniami.