Strona głównaZ życia diecezji Caritas Polska ma nowego dyrektora

Caritas Polska ma nowego dyrektora

Przez wiele lat funkcję tę pełnił kapłan diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej - ks. prał. Marian Subocz. 6 czerwca Konferencja Episkopatu Polski zadanie dyrektora Caritas Polska powierzyła ks. Marcinowi Iżyckiemu z diecezji warszawsko-praskiej. Ks. prał. Marian Subocz kończy drugą kadencję na tym stanowisku.

Ks. Marian Subocz od 1990 roku tworzył struktury Caritas Polska. Był twórcą Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

To dzięki jego inicjatywie na polskich stołach w Boże Narodzenie pali się świeca Caritas. Założył także ukazujący się do dziś kwartalnik "Caritas".

Dyrektorem Caritas Polska został wybrany 21 czerwca 2007 roku, a w 2012 roku rozpoczął drugą kadencję. Od lipca 2008 roku był też członkiem Papieskiej Rady "Cor Unum" (1 stycznia 2017 ta instytucja watykańska przestała istnieć)

Podczas Konferencji Regionalnej, która odbyła się w Rzymie 21 maja 2011 roku, ks. Marian Subocz został wybrany do Zarządu wykonawczego Caritas Internationalis. Jest również członkiem zarządu Caritas Europa.