Strona głównaZ życia diecezji Diecezjalne obchody Światowego Dnia Chorego

Diecezjalne obchody Światowego Dnia Chorego

Obchody odbyły się 16 lutego w darłowskim hospicjum. Mszy św. w kaplicy hospicyjnej przewodniczył bp Krzysztof Włodarczyk.

W homilii biskup nawiązał do Orędzia papieża Franciszka na 28. Światowy Dzień Chorych, którego hasłem przewodnim są słowa z Ewangelii wg św. Mateusza: "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię".

- Gdzież mamy przyjść, kiedy jest cierpienie, ból, osamotnienie, a może nawet odrzucenie. Pan Jezus woła, żeby przyjść do Niego, aby znaleźć pokrzepienie duchowe, ale także, według woli Bożej, uzdrowienie fizyczne. Nie daje prostej recepty jak żyć, ale daje swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie, a więc to, co nadaje życiu człowieka sens. Kiedy Jezus wypowiada słowa: "Przyjdźcie do mnie wszyscy", nie robi tego po to, żeby utrudzonym poprawić nastrój. On może powiedzieć: "Ja sam przez to przeszedłem. Dotknąłem tego, co jest cierpieniem i śmiercią". Jezus przez doświadczenie jest włączony w to, co przeżywa każdy człowiek cierpiący - mówił biskup.

We Mszy św. uczestniczyli pacjenci hospicjum, ich rodziny oraz personel wraz z wolontariuszami. Eucharystię z biskupem koncelebrowali: ks. Dawid Andryszczak, diecezjalny duszpasterz chorych i służby zdrowia oraz ks. Krzysztof Sendecki, dyrektor darłowskiej placówki.

Więcej w relacji Radia Plus Koszalin oraz Gościa Niedzielnego.