Wydział Duszpasterski

Diecezjalne Studium Formacyjne dla Świeckich

W roku 2018/2019 odbędzie się kolejna edycja Diecezjalnego Studium Formacyjnego dla Świeckich (DSFŚ), które przygotowuje do pełnienia funkcji lektora, animatora katechezy parafialnej i nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej.

Kandydaci zobowiązani są do pełnego udziału w trzech spotkaniach, które rozpoczynają się w piątek o godz. 17:30 i kończą w niedzielę o godz. 13:30. Sesje formacyjne odbędą się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie w następujących terminach:

• 16-18 listopada 2018 roku,
  • 15-17 marca 2019 roku,
  • 10-12 maja 2019 roku.

Uczestników DSFŚ zgłaszają do 9 listopada 2018 roku wyłącznie księża proboszczowie, zgodnie z podanymi niżej zasadami. Koszt formacji, który ponosi parafia zgłaszająca uczestnika, wynosi 360 zł. Opłata może być dokonana jednorazowo podczas pierwszej sesji lub w trzech ratach po 120 zł. Pozostałe koszty zostaną sfinansowane z funduszy diecezjalnych.

Lektorzy

Kandydatki i kandydaci powinni mieć ukończone 21 lat i przynajmniej wykształcenie ponadgimnazjalne.

Należy ich zgłaszać za pomocą formularza, który po wypełnieniu ma być przesłany na adres: Diecezjalna Szkoła Lektora, Centrum Edukacyjno-Formacyjne, ul. Seminaryjna 2A, 75-817 Koszalin.

Odpowiedzialnym za formację lektorów jest ks. Tomasz Tomaszewski: biblista@op.pl.

Więcej informacji TUTAJ

Animatorzy katechezy parafialnej

Kandydatki i kandydaci powinni być przynajmniej uczniami szkoły średniej i po przyjęciu sakramentu bierzmowania. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodziców na podjęcie formacji.

Kandydatów należy zgłaszać w Wydziale Katechetycznym za pomocą formularza.

Odpowiedzialnym za formację animatorów katechezy parafialnej jest ks. Radosław Mazur: katecheza@koszalin.opoka.org.pl.

Nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej

Kandydaci powinni mieć ukończone 35 lat, przynajmniej wykształcenie średnie, nienaganną opinię w środowisku (parafia, miejsce pracy, sąsiedztwo) i zgodę żony.

Należy ich zgłaszać w Wydziale Duszpasterskim za pomocą formularza.

Odpowiedzialnym za formację nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej jest ks. Łukasz Gąsiorowski: luk.gas@gmail.com.

Więcej informacji TUTAJ.

Propozycja dla członków zespołów synodalnych TUTAJ

ks. mgr lic. Łukasz Gąsiorowski
e-mail: luk.gas@gmail.com