Strona głównaZ życia diecezji Diecezjalny Konkurs Biblijny w Koszalinie

Diecezjalny Konkurs Biblijny w Koszalinie

15 grudnia odbył się VII Diecezjalny Konkurs Biblijny dla Ministrantów Młodszych. Wzięło w nim udział 31 ministrantów – uczniów szkoły podstawowej.

Konkurs diecezjalny obejmował swoim zakresem Ewangelię według św. Mateusza. Pytania przygotowali klerycy roku III WSD w Koszalinie: Mateusz Cieślak, Rafał Kowalczyk i Mateusz Wasilewski. Uczestnicy reprezentowali 12 parafii:

pw. NSPJ w Białogardzie - 2,
pw. Narodzenia NMP w Białogardzie - 4,
pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Darłowie - 3,
pw. Wniebowzięcia NMP w Kołobrzegu - 3
pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Koszalinie - 5,
pw. św. Kazimierza w Koszalinie - 4,
pw. św. Matki Teresy z Kalkuty w Koszalinie - 1,
pw. Miłosierdzia Bożego w Pile - 1,
pw. św. Stanisława Kostki w Sianowie - 1,
pw. św. Maksymiliana Kolbego w Słupsku - 1,
pw. św. Krzysztofa w Szczecinku - 4,
pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Szczeglinie - 2.

W kategorii uczniów klas 3-5 zwyciężyli:

1. Maciej Tumanik, kl. 5, Parafia pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Szczeglinie, opiekun: ks. proboszcz Roman Gałka,
2. Ignacy Sochoń, kl. 3, Parafia pw. św. Kazimierza w Koszalinie, opiekun: ks. wikariusz Wojciech Pawlak,
3. Franciszek Zima, kl. 4, Parafia pw. Narodzenia NMP w Białogardzie, opiekun: ks. wikariusz Tomasz Zabielski.

W kategorii uczniów klas 6-8 zwyciężyli:

1. Konrad Michalik, kl. 8, Parafia pw. Narodzenia NMP w Białogardzie, opiekun: ks. wikariusz Tomasz Zabielski,
2. Mateusz Sługocki, kl. 8, Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Koszalinie, opiekun: ks. wikariusz Mariusz Ambroziewicz,
3. Igor Kółakowski, kl. 8, Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Koszalinie, opiekun: ks. wikariusz Mariusz Ambroziewicz.

Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ

Fotogaleria Gościa Niedzielnego TUTAJ