Strona głównaZ życia diecezji Droga Krzyżowa ulicami Koszalina

Droga Krzyżowa ulicami Koszalina

W ulicznej Drodze Krzyżowej przeszły przez Koszalin tłumy wiernych. Krzyż wzięli na ramiona przedstawiciele różnych stanów, parafii, grup i instytucji.

Uczestnicy ulicznej drogi krzyżowej w Koszalinie zgromadzili się tradycyjnie przy pomniku św. Jana Pawła II w centrum miasta. Z postacią tego honorowego obywatela Koszalina związane były rozważania Męki Chrystusa, zaczerpnięte z papieskiego nauczania skierowanego do Polaków podczas IV pielgrzymki do Polski w 1991 r. Wierni szli ulicami słuchając nauk Papieża na temat Dekalogu.

Jak zaznaczył na wstępie przewodniczący pokutnego nabożeństwa, bp Edward Dajczak, droga krzyżowa jest nie tylko miejscem poniesienia za krzyżem własnych osobistych intencji, ale to również modlitwą za miasto i żyjących w nim ludzi: przygniecionych krzyżem cierpienia, choroby, braku miłości czy brutalnych ataków ze strony współczesnego świata.

Kilkukilometrową trasę zakończyło błogosławieństwo biskupie na dziedzińcu kościoła pw. Ducha Świętego oraz Apel Jasnogórski.Także w innych miastach diecezji odbywają się uliczne drogi krzyżowe. 5 kwietnia ruszyli za krzyżem mieszkańcy Kołobrzegu, Białego Boru, Szczecinka, Miastka. 12 kwietnia pójdą mieszkańcy Ustki, Białogardu, Połczyna Zdroju, Barwic.

Tekst rozważań TUTAJ
Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ