Strona głównaZ życia diecezji Druga Niedziela Zwykła, ks. Krzysztof Płuciennik (komentarz)

Druga Niedziela Zwykła, ks. Krzysztof Płuciennik (komentarz)

Ks. Krzysztof Płuciennik: Jezus chce dzisiaj stanąć przed nami i powiedzieć - jestem gotów zgładzić Twój grzech, wyzwolić Ciebie z najgorszej niewoli.

Słowa Ewangelii według Świętego Jana (J 1, 29-34)

Jan zobaczył podchodzącego ku niemu Jezusa i rzekł: «oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata. To jest Ten, o którym powiedziałem: „Po mnie przyjdzie Mąż, który mnie przewyższył godnością, gdyż był wcześniej ode mnie”. Ja Go przedtem nie znałem, ale przyszedłem chrzcić wodą w tym celu, aby on się objawił Izraelowi».

Jan dał takie świadectwo: «Ujrzałem ducha, który zstępował z nieba jak gołębica i spoczął na Nim. Ja Go przedtem nie znałem, ale Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, powiedział do mnie: „Ten, nad którym ujrzysz ducha zstępującego i spoczywającego na Nim, jest Tym, który chrzci duchem Świętym”. Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że on jest Synem Bożym».