Synod diecezjalny

Strona głównaSynod diecezjalny Aktualności Formacja członków zespołów synodalnych

Formacja członków zespołów synodalnych

W roku 2018/2019 pojawia się propozycja pogłębionej formacji duchowej i intelektualnej dla członków zespołów synodalnych.

Będzie się odbywała w ramach Diecezjalnego Studium Formacyjnego dla Świeckich (DSFŚ). Obejmie swoim zakresem podstawowe zagadnienia dotyczące Pisma Świętego, prawd wiary, zasad życia moralnego, duchowości, liturgii, powołania i misji ludzi świeckich w Kościele, a także komunikacji. Poszczególne zajęcia, również w formie warsztatowej, poprowadzą specjaliści z poszczególnych dziedzin. Oprócz tego, w programie formacyjnym znajdą się: codzienna Msza Święta, czas na wspólną i osobistą modlitwę oraz możliwość spotkań i rozmów z innymi uczestnikami.

Udział w DSFŚ oznacza pełne uczestnictwo w trzech spotkaniach, które odbędą się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie w dniach: 16-18 listopada 2018 roku, 15-17 marca 2019 roku i 10-12 maja 2019 roku. Sesje formacyjne rozpoczynają się w piątek o godz. 17:30 i kończą w niedzielę o godz. 13:30. Ich uczestnikami mogą być pełnoletni członkowie zespołów synodalnych, którzy nie ukończyli jeszcze DSFŚ jako lektorzy, nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej lub animatorzy katechezy parafialnej.

Chęć udziału w formacji należy zgłosić do 9 listopada br. za pomocą specjalnego formularza, który po podpisaniu, także przez księdza proboszcza, należy przesłać na adres: Sekretariat Synodu, ul. Seminaryjna 2, 75-817 Koszalin. Koszt formacji (wraz z noclegami i pełnym wyżywieniem), który ponosi jej uczestnik, wynosi 360 zł. Opłata może być dokonana jednorazowo podczas pierwszego spotkania lub w trzech ratach po 120 zł. Pozostałe koszty zostaną sfinansowane z funduszy diecezjalnych.

Wszelkich potrzebnych informacji udziela Sekretariat Synodu.

Ulotka informacyjna TUTAJ