Zaproszenia

Strona głównaZaproszenia Gość na Plus - spotkanie z Adamem Woronowiczem

Gość na Plus - spotkanie z Adamem Woronowiczem

Tym razem zaproszenie koszalińskich redakcji "Gościa Niedzielnego" i Radia Plus przyjął aktor Adam Woronowicz. Spotkanie z nim odbędzie się 8 czerwca o godz. 18 w sali kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej. Wstęp wolny.

Adam Woronowicz jest aktorem teatralnym i filmowym. Urodził się w 1973 roku w Białymstoku. Ukończył warszawską PWST w roku 1997.

Zadebiutował gościnnym udziałem w spektaklu "Śleboda, czyli cenniejsi jesteście niż wróble" na małej scenie Teatru Powszechnego. W latach 1997 - 2000 był aktorem stołecznych Rozmaitości. Występował gościnnie w warszawskim Ateneum, wrocławskim Teatrze Współczesnym i Wierszalinie.

Szczególnie kojarzony za rolę ks. Jerzego Popiełuszki w filmie "Popiełuszko. Wolność jest w nas". Wkrótce będzie można obejrzeć go w filmie o św. Maksymilianie Kolbe "Dwie korony". To ceniony, wyjątkowo zdolny aktor teatralny i filmowy, który jest w stanie wcielić się w rolę ks. Jerzego Popiełuszki, kard. Stanisława Dziwisza (spektakl TV "Totus Tuus"), Gustawa w "Ślubach panieńskich", czy seryjnego mordercy w "Czerwonym pająku".

W 2015 roku otrzymał nagrodę "Klaps" za najlepszą drugoplanową kreację aktorską na 1. Zielonogórskim Festiwalu Filmu i Teatru. Była to nagroda za "talent, wrażliwość i charyzmę dzięki którym, nawet na drugim planie jest zawsze na pierwszym". Prywatnie mąż i ojciec czworga dzieci.

Cykl "Gość na Plus" to propozycja spotkań ze znanymi w przestrzeni medialnej osobami, które dzięki swojej pasji i niezwykłym dokonaniom mogą stać się inspiracją dla wszystkich poszukujących w życiu dobra i prawdy.

W przedstawianej propozycji nie chodzi jednak o zwykłe spotkanie z kimś znanym, ale o głębsze poznanie człowieka i motywów, którymi kieruje się w tym, co robi w życiu. "Goście na Plus" to ludzie z pasją, inspirujący swoimi dokonaniami, doświadczeni życiowo, ciekawi.

Spotkania mają charakter wywiadów na żywo prowadzonych przez dziennikarzy "Gościa Niedzielnego" i Radia Plus. Przewidziana jest też możliwość zadawania pytań przez publiczność.

Gośćmi cyklu byli już: prof. Bogdan Chazan, podróżnik i polarnik Marek Kamiński, reżyser Krzysztof Zanussi, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska oraz aktor Jerzy Zelnik.

Wywiady z dotychczasowymi gośćmi można znaleźć TUTAJ (wersja do czytania) oraz TUTAJ (rozszerzona wersja audio)

Cały plakat TUTAJ