Strona głównaZ życia diecezji Inauguracja roku akademickiego w WSD

Inauguracja roku akademickiego w WSD

Msza św. pod przewodnictwem bp. Edwarda Dajczaka zainaugurowała nowy rok akademicki w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie. Uczestniczyli w niej klerycy, wykładowcy, przedstawiciele świata nauki oraz samorządowcy.

W tym roku do koszalińskiego seminarium wstąpiło 5 alumnów. Rozpoczęli oni rok propedeutyczny w Szczecinku. Łącznie w koszalińskim Wyższym Seminarium Duchownym studiuje 36 kleryków.

Mszy św. w kaplicy seminaryjnej przewodniczył bp Edward Dajczak. Koncelebrowało z nim 25 prezbiterów i 3 biskupów. Byli wśród nich goście z seminariów w Szczecinie i Paradyżu.

Pierwszy rok świeckich studiów magisterskich z teologii rozpoczęło 6 osób. Studia odbywają się w Koszalinie w ramach Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. 15 nauczycieli z terenu całej diecezji skorzystało z możliwości podjęcia 2-letnich studiów podyplomowych, które dadzą im uprawnienia nauczania religii.

Słowa homilii bp. Edwarda Dajczaka TUTAJ

Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ