Strona głównaZ życia diecezji Inauguracja roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym

Inauguracja roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym

4 alumnów roku propedeutycznego rozpoczęło formację w koszalińskim Wyższym Seminarium Duchownym.

Rektor seminarium ks. dr Wojciech Wójtowicz zawierza troskę o liczbę wyświęconych w kolejnych latach kapłanów Matce Bożej. - Jeśli jako rektor znoszę to wszystko spokojnie, to właśnie dzięki Maryi - powiedział ks. Wójtowicz, podkreślając, że są również powody do radości. - W ramach współpracy z różnymi jednostkami akademickimi prowadzimy w seminarium studia dla świeckich. I tu się radujemy, ponieważ w tym roku 16 osób przyszło na 5-letnią teologię, 20 na studia podyplomowe, tzw. nauczycielskie dla katechetów.

Mszy św. inaugurującej rok akademicki w WSD przewodniczył bp Edward Dajczak, a koncelebrowali bp Krzysztof Zadarko, bp Krzysztof Włodarczyk, bp Paweł Cieślik i liczne grono kapłanów. Byli również obecni przedstawiciele władz samorządowych.

Słowa homilii bp. Edwarda Dajczaka TUTAJ

Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ