Synod diecezjalny

Strona głównaSynod diecezjalny Aktualności Jesienne dni skupienia dla zespołów synodalnych

Jesienne dni skupienia dla zespołów synodalnych

Członkowie parafialnych i pozaparafialnych zespołów synodalnych zaproszeni są do udziału w dniach skupienia, które odbędą się według poniższego harmonogramu.

Przypisanie parafii z poszczególnych dekanatów do konkretnych terminów ma być jedynie pomocą w wybraniu któregoś z nich i nie stanowi bezwzględnie rygorystycznego wymagania.

• 28 września 2019 roku - Szczecinek, Parafia pw. Ducha Świętego (ul. Klasztorna 23)
    - parafie z dekanatów: Barwice, Bobolice (część płd.), Czarne, Połczyn-Zdrój, Szczecinek, Świdwin;
  • 5 października 2019 roku - Skrzatusz, Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej (ul. Kadrzyckiej 2)
    - parafie z dekanatów: Drawsko Pomorskie, Mirosławiec, Trzcianka;
  • 12 października 2019 roku - Koszalin, Wyższe Seminarium Duchowne (ul. Seminaryjna 2)
    - parafie z dekanatów: Białogard, Bobolice (część płn.), Gościno, Kołobrzeg, Koszalin, Mielno;
  • 19 października 2019 roku - Słupsk, Sanktuarium św. Józefa Oblubieńca NMP (ul. Szczecińska 38)
    - parafie z dekanatów: Darłowo, Miastko, Polanów, Sławno, Słupsk Wschód, Słupsk Zachód, Ustka;
  • 26 października 2019 roku - Skrzatusz, Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej (ul. Kadrzyckiej 2)
    - parafie z dekanatów: Jastrowie, Piła, Wałcz.

Każdy dzień skupienia rozpocznie się o godz. 10:00, a zakończy około godz. 13:30. W jego programie znajdą się: Msza Święta koncelebrowana, modlitwa różańcowa, konferencja i słodki poczęstunek.

Obowiązkowego zgłoszenia na dni skupienia mogą dokonywać tylko i wyłącznie sekretarze zespołów synodalnych. Należy w nim podać: wybrany termin dnia skupienia, parafię i liczbę uczestników (bez ich imion i nazwisk).

Przyjmowanie zgłoszeń pocztą elektroniczną na adres: synod@koszalin.opoka.org.pl rozpocznie się 16 września br. i będzie się kończyło 5 dni przed wybranym terminem dnia skupienia.

Kapłani, którzy przyjadą ze swoimi parafianami, są serdecznie proszeni o posługę w konfesjonale oraz zaproszeni do koncelebracji Mszy Świętej (z własną albą i stułą).