Zaproszenia

Strona głównaZaproszenia Jubileusz 50-lecia diecezji

Jubileusz 50-lecia diecezji

Główne uroczystości jubileuszowe odbędą się 25 czerwca w Koszalinie oraz 18 września w Skrzatuszu. Świętowanie odbędzie się pod hasłem: "Mój Kościół, Moja Diecezja".

Najbliższe uroczystości związane z jubileuszem 50. rocznicy utworzenia diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej odbędą się 25 czerwca w koszalińskim amfiteatrze.

Program uroczystości:

• 10.00 – przyjazd, zawiązanie wspólnoty
  • 10.30 – konferencja – ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak
  • 11.30 – przygotowanie do Eucharystii
  • 12.00 – uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce abp. Salvatore Pennacchio
  • 14.30 – koncert uwielbienia (Poldek Twardowski z zespołem)
  • ok. 17.00 – zakończenie

Wejściówki na uroczystości (4000 miejsc siedzących w amfiteatrze) będą rozprowadzane w parafiach. Oprócz tego na parkingu przed amfiteatrem będzie zainstalowany telebim. Przewidziano także ofertę gastronomiczną dla uczestników wydarzenia.

Przypominamy o idei jubileuszowej Koronacji Skrzatuskiej Piety. Więcej o tym dziele oraz specjalny folder do pobrania TUTAJ

Kolejny dzień świętowania jubileuszu zaplanowany jest na 18 września w Skrzatuszu. Program zostanie podany później.