Zaproszenia

Strona głównaZaproszenia Jubileusze kapłańskie w Wielki Czwartek

Jubileusze kapłańskie w Wielki Czwartek

Jest tradycją, że w Wielki Czwartek, księża, którym w danym roku wypada 25., 50. i 60. rocznica święceń prezbiteratu, świętują swój jubileusz również wspólnie podczas Mszy Krzyżma w katedrze.

Msza Krzyżma to najważniejsze spotkanie kapłańskiego prezbiterium diecezji z biskupami wokół ołtarza. Dostojnych jubilatów, z których wielu obecnych będzie w Wielki Czwartek w katedrze, polecamy modlitwom wszystkich wiernych w diecezji.

Publikujemy listę kapłanów, którzy w roku 2019 obchodzą jubileusz 25, 50 i 60 lat kapłaństwa. Lista do pobrania TUTAJ

Bp Edward Dajczak serdecznie zaprasza wszystkich kapłanów w Wielki Czwartek (18 kwietnia) do katedry koszalińskiej na Mszę Świętą o godz. 9:00 z konsekracją krzyżma oraz pobłogosławieniem olejów katechumenów i chorych.