Strona głównaKalendarium100. rocznica Cudu nad Wisłą

100. rocznica Cudu nad Wisłą

14-15.08.2020 (piątek-sobota)
Koszalin: św. Józefa Oblubieńca

Biskup Edward Dajczak weźmie udział w nocnym czuwaniu w intencji Ojczyzny.

W dniu 15 sierpnia przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą.

Z tej okazji diecezja warszawsko-praska, na terytorium której znajduje się większość miejscowości związanych z wydarzeniami wojny polsko-bolszewickiej z 1920 roku, kierując się poczuciem szczególnej odpowiedzialności za utrwalenie dziedzictwa tych wydarzeń oraz przekazanie przyszłym pokoleniom pamięci o nich, podjęła nowennę na wzór tej, która była odprawiana w Stolicy w sierpniu 1920 roku.

W jej programie przewidziana została adoracja Najświętszego Sakramentu w nocy z 14 na 15 sierpnia - w intencjach ojczyzny.

Decyzją biskupa Edwarda Dajczaka diecezja koszalińsko-kołobrzeska włączy się w tę inicjatywę w następujący sposób:

• W parafiach, w których jest to możliwe odbędą się nocne adoracje Najświętszego Sakramentu z 14 na 15 sierpnia. Włączą się w nie różne grupy duszpasterskie.
  • W parafiach, w których nie będzie możliwe zorganizowanie adoracji nocnej, odbędzie się ona 14 lub 15 sierpnia w określonym czasie.

Plan czuwania w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca - 14 sierpnia

• 20.00 - Msza św. z homilią (przewodniczy Bp Edward Dajczak)
  • 21.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem czterech części Różańca
  • 23.00 - konferencja historyczno-religijna (ks. Henryk Romanik) i koronka do Miłosierdzia Bożego