Strona głównaKalendariumInternetowa Pielgrzymka Promienista na Górę Chełmską

Internetowa Pielgrzymka Promienista na Górę Chełmską

01-03.05.2021 (sobota-poniedziałek)
cała diecezja

W tym roku Pielgrzymka Promienista nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Organizatorzy zachęcają do internetowego pielgrzymowania. Wydarzenia w sanktuarium można będzie śledzić na Facebooku.

1 maja rozpocznie się program internetowego pielgrzymowania dostępny pod adresem www.facebook.com/Promienista2021. 3 maja w uroczystość Matki Bożej Królowej Polskiej Mszy św. koncelebrowanej w intencji pielgrzymów o godzinie 12 przewodniczyć będzie bp Krzysztof Włodarczyk.

Pielgrzymka Promienista ma 28 lat. Zapoczątkowały ją rodziny z Ruchu Szensztackiego, które pielgrzymowały do sanktuarium swojej Trzykroć Przedziwnej patronki na Górze Chełmskiej. Po latach słupscy duszpasterze przeszczepili tę formę pobożności do innych parafii diecezji.

II Synod Diecezjalny