Strona głównaKalendariumOrszaki Trzech Króli

Orszaki Trzech Króli

6.01.2018 (sobota)
Diecezja

Kolorowe korowody przejdą ulicami wielu miast w diecezji.

Koszalin

Orszak rozpocznie się o 11.30 Mszą świętą w katedrze. O 12.45 Orszak wyruszy z Rynku Staromiejskiego i prowadzić będzie do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Przed rozpoczęciem Orszaku każdy z uczestników otrzyma koronę, śpiewnik z tekstami kolęd, a na zakończenie słodką niespodziankę.

Słupsk

Rozpoczęcie Mszą świętą w kościele pw. św. Maksymiliana o godz. 11.30. Radosny przemarsz ulicami miasta w rytmie kolęd i w towarzystwie Trzech Króli na koniach o godz. 12.30. Wspólne kolędowanie na Placu Zwycięstwa ok. godz. 13.30.

Piła

Początek o g. 15 na zbiegu ulic: Śródmiejska /Pl. Zwycięstwa. Wymarsz z towarzyszeniem góralskiej kapeli "Ondraszki". Pierwszy postój przy "Pałacu Heroda" (al. Piastów) - scena w wykonaniu Teatru Wirtualnego RCK. Kolejny postój przy "Bramie Anielskiej" (Plac Konstytucji 3 Maja). Ok. godz. 16 Trzej Królowie złożą dary Dzieciątku na Placu Staszica. Rozpocznie się wspólne kolędowanie. Zostanie rozstrzygnięty konkurs na najlepiej przebraną rodzinę. Odbędą się koncerty: kapeli "Ondraszki" oraz zespołu "Siewcy Lednicy".

Darłowo

O godz. 15.30 spod kościoła Mariackiego orszak wyruszy na dziedziniec zamkowy, by stamtąd o godz. 16 rozpocząć, razem z królem Erykiem, tradycyjne wędrowanie z Mędrcami ulicami miasta do Dzieciątka Jezus w kościele Mariackim. Po złożeniu darów odbędą się Jasełka w wykonaniu dzieci, wspólny śpiew kolęd a o godz. 18 Msza św.

Drawsko Pomorskie

Rozpoczęcie o godz. 12.30 na Placu Konstytucji. Przemarsz ulicami miasta pod halę sportową SP nr 2, gdzie przy szopce, wspólnym kolędowaniem zakończy się Orszak.

Tarnówka

Godz. 11 Msza św., po niej procesja ulicami Tarnówki wraz z przedstawieniami przy poszczególnych stacjach. Zakończenie na tzw. bacówce, tam ciepły posiłek i wspólne śpiewanie kolęd.

Jastrowie

Rozpoczęcie Mszą św. o 12:30 w kościele pw. św. Michała Archanioła, o 13:15 Orszak wyrusza za gwiazdą ulicami: Poznańską, Gdańską,  a następnie Poniatowskiego, Konopnickiej i Wojska Polskiego do kościoła p.w. NMP Królowej Polski.

Świdwin

Orszak wyruszy o godz. 13 spod kościoła pw. św. Michała Archanioła (skrzyżowanie ulic: Popiełuszki i 3 Marca). Zakończenie orszaku na dziedzińcu zamku.

Trzcianka

Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Orszak wyruszy ok. godz. 12 z parku 1 Maja.

Sławsko

Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.30. Po niej wyjście Orszaku. Zakończenie przy stajence wspólnym kolędowaniem i ciepłym posiłkiem.

Ciosaniec, parafia Pniewo

Rozpoczęcie o godz. 14 przy kościele. Zakończenie ogniskiem w parku.

Wałcz

Orszak wyruszy sprzed kościoła św. Antoniego o godz. 14.. Przejdzie ul. Kościuszkowców, Kilińszczaków, pl. Wolności, Bankowa, WCK pod Dom Zakonny oo. kapucynów.

II Synod Diecezjalny