Kalendarium

Strona głównaKalendarium52. Międzynarodowy Festiwal Organowy - koncert inauguracyjny

52. Międzynarodowy Festiwal Organowy - koncert inauguracyjny

6.07.2018 (piątek)
Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszalinie

Festiwal zainauguruje koncert utworów Johanna Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Haendela i Johna Ruttera. Daniel Zaretsky (Rosja) na organach oraz soliści wsparci muzykami Filharmonii Koszalińskiej zaprezentują dzieła mistrzów. Początek koncertu o godz. 19.15.

52. Międzynarodowy Festiwal Organowy to kilkadziesiąt koncertów w których wystąpią artyści polscy i zagraniczni. W lipcu i sierpniu odbędą się koncerty muzyki organowej w Koszalinie, Białogardzie, Bobolicach, Darłowie, Dźwirzynie, Sarbinowie, Szczecinku i Mielnie. W Koszalinie koncerty wyjątkowo odbędą się nie w katedrze, tylko - ze względu na jej remont - w kościele ojców franciszkanów pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

II Synod Diecezjalny