Strona głównaZ życia diecezji Konferencje rejonowe dla duchowieństwa i katechetów

Konferencje rejonowe dla duchowieństwa i katechetów

Spotkania odbyły się 28 i 29 sierpnia w koszalińskim Wyższym Seminarium Duchownym oraz przy parafii pw. św. Jana Bosko w Pile. Zapraszamy od odsłuchania w całości wykłady wygłoszonego podczas konferencji.

Konferencje rejonowe dla duchowieństwa i katechetów odbywają się zawsze pod koniec wakacji. Służą koordynacji działań duszpasterskich i katechetycznych w nowym roku szkolnym.

Gościem tegorocznej konferencji był ks. prof. dr hab. Henryk Skorowski, salezjanin, teolog, socjolog, były rektor UKSW w Warszawie.

W swoim wykładzie przedstawił analizę socjologiczną i teologiczną młodego pokolenia. Poruszył problem współczesnego duszpasterstwa młodzieży:

/files/media/pliki/skorowski_1.mp3

/files/media/pliki/skorowski_2.mp3