Strona głównaZ życia diecezji KSM-owicze złożyli przyrzeczenia w Kołobrzegu

KSM-owicze złożyli przyrzeczenia w Kołobrzegu

Po wielomiesięcznej formacji swoje przyrzeczenia złożyli w kołobrzeskiej bazylice nowi członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Ceremonia odbyła się w kołobrzeskiej bazylice podczas Mszy św. w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - patronalne święto obu organizacji. Eucharystii przewodniczył bp Paweł Cieślik. Grono członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży powiększyło się o 24 nowych członków. 2 z nich złożyło przyrzeczenia w Jastrowiu, 22 - w kołobrzeskiej bazylice.

Każdy z nich zadeklarował: „Uroczyście przyrzekam pracować nad sobą, aby móc całym życiem wiernie służyć, Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie, czynić dobrze ludziom, być dobrym członkiem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży”.

Wcześniej, od 22 do 24 listopada młodzież w Podczelu wspólnie poznawała, czym jest "Tożsamość KSM-owicza". Właśnie nad takim tematem skupił się rekolekcjonista, wikariusz w parafii pw. św. Michała Archanioła w Świdwinie - ks. Rafał Figiel.

Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ

Słowa homilii bp. Pawła Cieślika TUTAJ