Strona głównaZ życia diecezji KSM w diecezji rośnie w siłę

KSM w diecezji rośnie w siłę

Na Dni Formacyjne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży do Podczela przyjechało 120 osób. To najwięcej w historii diecezji. 26 listopada w kołobrzeskiej bazylice 27 dziewcząt i chłopców przyrzekło wierność katolickim ideałom.

Oddziały KSM-u w parafiach się umacniają, powstają nowe. Uczestnicy Dni Formacyjnych rozpoczęli od przygotowań duchowych w ostatni weekend listopada w ośrodku rekolekcyjnym w Podczelu. Młodzi katolicy z Koszalina, Słupska, Piły, Kołobrzegu, Białego Boru, Wałcza, Krzyża Wielkopolskiego i innych miejscowości z radością przyjęli kandydatów na członków stowarzyszenia z kolejnych parafii - pw. św. M. Kolbego w Słupsku oraz pw. św. R. Kalinowskiego w Pile.

Dni Formacyjne zwieńczyła Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, będąca zarazem świętem patronalnym KSM-u, którą młodzi uczcili w kołobrzeskiej bazylice wraz z biskupem Edwardem Dajczakiem.

Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ
Fotogaleria Gościa Niedzielnego TUTAJ