Zaproszenia

Strona głównaZaproszenia Letnie festiwale muzyki sakralnej i klasycznej w świątyniach diecezji

Letnie festiwale muzyki sakralnej i klasycznej w świątyniach diecezji

W czasie wakacji odbywają się trzy tego typu wydarzenia: 53. Międzynarodowy Festiwal Organowy w Koszalinie, 19. Międzynarodowy Festiwal "Muzyka w Katedrze" w Kołobrzegu oraz 1. Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Ustce.

53. Międzynarodowy Festiwal Organowy w Koszalinie

Jest to jeden z największych i najstarszych festiwali organizowanych w kraju. W tym roku międzynarodową obsadę występów zapewnią wykonawcy z Czech, Kostaryki, Luksemburga, Rosji, Tajwanu, Ukrainy i Włoch. W finale zagra światowej sławy skrzypek Konstanty Andrzej Kulka.

Koncerty odbywają się w koszalińskiej katedrze od 5 lipca do 23 sierpnia w każdy piątek o godz. 19.15. Ponadto koncerty zaplanowano także w kościołach w Darłowie, Białogardzie, Bobolicach, Dźwirzynie, Mielnie, Szczecinku i Sarbinowie.

Koncerty są biletowane. Więcej informacji oraz szczegółowy program TUTAJ

19. Międzynarodowy Festiwal "Muzyka w Katedrze" w Kołobrzegu

Koncerty odbywają się w kołobrzeskiej bazylice od 4 lipca do 22 sierpnia w każdy czwartek o godz. 20.30 (z wyjątkiem 15 sierpnia).

Koncerty są biletowane. Więcej informacji oraz szczegółowy program TUTAJ

37. Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Słupsku

Koncerty odbywają się w kościele pw. św. Jacka od 4 lipca do 8 sierpnia w czwartki o godz. 19.

Więcej informacji oraz szczegółowy program TUTAJ

1. Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Ustce

Koncerty odbywają się w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela we wtorki o godz. 19.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Więcej informacji oraz szczegółowy program TUTAJ