Strona głównaZ życia diecezji Ministranci na Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym

Ministranci na Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym

Finał konkursu odbywał sie 17 i 18 maja w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej w Gościkowie-Paradyżu.

Uczestnicy XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów musieli wykazać się wiedzą z zakresu tzw. Ewangelii synoptycznych, czyli według św. Mateusza, św. Marka i św. Łukasza.

Diecezję koszalińsko-kołobrzeską reprezentowali indywidualnie:

• Maciej Tumanik - uczeń kl. V szkoły podstawowej z parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Szczeglinie,
  • Krystian Sławiński - uczeń kl. IV technikum z parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Koszalinie.

Po etapie pisemnym w młodszej grupie finalistów znalazł się Maciej Tumanik, który po etapie ustnym zajął ostatecznie 3. miejsce. Natomiast Krystian Sławiński uplasował się na 6. miejscu w grupie starszej.

Drużyna z diecezji wywalczyła 7. miejsce, a w jej skład wchodzili:

• Igor Kółakowski - uczeń kl. VIII szkoły podstawowej z parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Koszalinie,
  • Paweł Laskowski - uczeń kl. VI szkoły podstawowej z parafii pw. św. Maksymiliana w Słupsku,
  • Ignacy Sochoń - uczeń kl. III szkoły podstawowej z parafii pw. św. Kazimierza w Koszalinie,
  • Jan Stępień - uczeń kl. V szkoły podstawowej z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Wałczu,
  • Bartosz Śliwa - maturzysta z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinku.

Podczas finału opiekę nad ministrantami z naszej diecezji sprawowali ks. Wojciech Pawlak i ks. Mateusz Szczepański.