Duszpasterstwo Młodzieży

Młodzi w Duchu

Jest to propozycja nie tylko dla młodych w sensie wieku, ale dla każdego, kto chce odnaleźć w sobie młodość ducha płynącą z obcowania z Duchem Świętym.

Bp Edward Dajczak oraz koszalińscy duszpasterze zapraszają na czuwania, które będą się odbywały każdego 16. dnia miesiąca o godz. 19.30 w kościele pw. Ducha Świętego w Koszalinie. Pierwsze czuwanie już 16 października.

Data nie jest oczywiście przypadkowa. Wiąże się z 40. rocznicą wyboru kard. Karola Wojtyły na Następcę św. Piotra.

Nieprzypadkowe jest także miejsce spotkań. - Koszaliński kościół Ducha Świętego to jedyna świątynia w diecezji, w której św. Jan Paweł II sprawował Mszę św. Chcemy, żeby jego obecność nie sprowadzała się jedynie do portretu na ścianie świątyni i relikwii. Wierzymy, że jest wciąż wśród nas w świętych obcowaniu, choć dla współczesnego nastolatka to jednak postać odległa, nieznana, z którą nie ma związanych żadnych wspomnień - wyjaśnia ks. Piotr Kozłowski, organizator.

Konferencje będą wygłaszali specjalnie zaproszeni goście. Za muzykę odpowiedzialna będzie diakonia "Tyle dobrego", pod kierunkiem ks. Arkadiusza Oslisloka, znana z różnych spotkań diecezjalnych.

Ramowy plan spotkania: (19.30 - 21.00)

1. Wstęp - zawiązanie wspólnoty, wprowadzenie w temat
  2. Czytanie i Ewangelia