Strona głównaZ życia diecezji Młodzi wolontariusze przyjechali do Koszalina

Młodzi wolontariusze przyjechali do Koszalina

Doroczna pielgrzymka Szkolnych Kół Caritas zgromadziła w Koszalinie blisko 900 osób - najpierw w kościele pw. Ducha Świętego, a potem na placu pod amfiteatrem, gdzie wyruszyli z transparentami i flagami.

Pielgrzymka rozpoczęła się Mszą św. pod przewodnictwem bpa Krzysztofa Zadarki. Spotkanie było okazją do wyróżnienia i nagrodzenia najbardziej aktywnych SKC w konkursach na rzecz hospicjum Caritas w Darłowie pn. "Pola nadziei" i "Zakręć się na hospicjum". W tym drugim powtórnie zwyciężyli wolontariusze z Redła, którym udało się zebrać 1175 kg nakrętek.

Spotkanie wolontariuszy zakończyło się na placu przy koszalińskim amfiteatrze. Tam czekał na nich raper Arkadio oraz prezentacje Busa Niepodległej (rozpowszechniającego idę programu Rodzina Rodzinie) oraz sprzętu straży pożarnej, policji, straży granicznej. Wydarzenie oprawiła muzycznie schola "Tyle dobrego" pod kierunkiem ks. Arkadiusza Oslisloka, zaś uwielbienie flagami i animację przemarszu zatroszczyła się Szkoła Nowej Ewangelizacji w Koszalinie.

Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ, Fotogalerie TUTAJ oraz TUTAJ

Relacja Radia Plus TUTAJ