Strona głównaZ życia diecezji Modlili się o trzeźwość

Modlili się o trzeźwość

200. pątników wzięło udział w 27. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Trzeźwości na Górę Chełmską. Pielgrzymi wraz z biskupem Krzysztofem Włodarczykiem wyruszyli 5 sierpnia z kościoła pw. Ducha Świętego w Koszalinie.

W pieszej wędrówce do sanktuarium Matki Bożej na Górze Chełmskiej podjęli pieśni, modlitwę różańcową oraz rozważania Drogi Krzyżowej. Kulminacyjnym punktem spotkania była Msza św. na ołtarzu polowym na szczycie góry Krzyżanki. Wzięło w niej udział blisko 200 osób z odległych miejsc diecezji, a także spoza niej.

Przed rozpoczęciem liturgii odczytano list bp. Tadeusza Bronakowskiego Przewodniczącego Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości. Słowa solidarności i uznania dla krzewienia ducha trzeźwości w regionie przesłali także za Wicewojewoda Zachodniopomorski Marek Subocz oraz Prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

Drugą stacją Narodowego Kongresu Trzeźwości w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej będzie Święta Góra Polanowska. XVI Regionalna Pielgrzymka Trzeźwości z Polanowa na Świętą Górę Polanowską odbędzie się 27 sierpnia, jej patronem jest św. Otton z Bambergu.

Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ
Galeria Gościa Niedzielnego TUTAJ