Modlitwa za diecezję

Strona głównaModlitwa za diecezję

Modlitwa za diecezję

Zgodnie z zarządzeniem bp. Edwarda Dajczaka z 16 września 2016 roku, modlitwa za diecezję ma być odmawiana we wszystkich kościołach i kaplicach na terenie diecezji. Modlitwę można także odmawiać indywidualnie w dowolnym miejscu i czasie.

Treść zarządzenia biskupa:

W nawiązaniu do mojego „Listu Pasterskiego zachęcającego do pogłębienia życia modlitewnego w czasie trwania II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej”, niniejszym zobowiązuję Księży Proboszczów do wprowadzenia zwyczaju odmawiania we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej „Modlitwy za diecezję”.

Słowa modlitwy:

Panie Boże, dziękujemy Ci za nasz koszalińsko-kołobrzeski Kościół.
W nim Ciebie wyznajemy i uwielbiamy.
Daj żywą wiarę i miłość mojej rodzinie, naszej parafii i całej diecezji.
Zjednocz wszystkich na modlitwie i przy eucharystycznym stole.
Powołuj i umacniaj głoszących Ewangelię.
Spójrz miłosiernie na chorych, bezrobotnych i zagubionych duchowo.
Maryjo, nasza Skrzatuska Pani, święci Wojciechu i Maksymilianie,
módlcie się za nami. Amen.

„Modlitwę za diecezję” należy odmawiać przed błogosławieństwem kończącym Eucharystię (przed modlitwą do św. Michała Archanioła).

II Synod Diecezjalny