Strona głównaZ życia diecezji Msza św. w 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

Msza św. w 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

Mszy św. w koszalińskiej katedrze przewodniczył bp Krzysztof Zadarko.

Na Mszy św. obecni byli prezydent Koszalina Piotr Jedliński, przedstawiciele Solidarności oraz organizacji kombatanckich.

Harcerze trzymali 9 brzozowych krzyży przypominających o ofiarach pacyfikacji kopalni "Wujek", wśród których był mieszkaniec Koszalina.

Eucharystia sprawowana była przy użyciu kielicha, który przed 10 laty podarował Prezydent RP Lech Kaczyński podczas wizyty w Koszalinie.

Przeczytaj, co biskup powiedział w kazaniu.