Synod diecezjalny

Strona głównaSynod diecezjalny Aktualności Msze o Duchu Świętym w intencji prac synodalnych

Msze o Duchu Świętym w intencji prac synodalnych

Podczas II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, w drugie czwartki miesiąca ma być celebrowana Msza wotywna o Duchu Świętym.

Zgodnie z zarządzeniem biskupa Edwarda Dajczaka, w drugie czwartki miesiąca we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej ma być celebrowana jedna Msza wotywna o Duchu Świętym, o ile pozwalają na to przepisy liturgiczne.

Podczas tych Mszy (w Mszale Rzymskim są do wyboru trzy formularze) będą polecane Duchowi Świętemu sprawy związane z trwającym synodem diecezjalnym. Do udziału w nich zaproszeni są w sposób szczególny członkowie zespołów synodalnych.