Strona głównaZ życia diecezji Na rowerach na Jasną Górę

Na rowerach na Jasną Górę

Z Koszalina wyruszyło 55 pielgrzymów na dwóch kółkach. W poniedziałek, z grupami z różnych stron diecezji, wystartują ze Skrzatusza do Częstochowy.

W sobotę po Mszy św. w kościele św. Józefa Oblubieńca w Koszalinie w kierunku Tychowa wyjechała 55-osobowa grupa pielgrzymów z emblematami IX Diecezjalnej Pielgrzymki Rowerowej do Częstochowy. Tego poranka wyjechały również grupy ze Słupska i Białogardu.

9. Diecezjalną Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę uroczyście zainauguruje w poniedziałek 2 lipca bp Krzysztof Włodarczyk, który o 9.00 będzie przewodniczył Eucharystii w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Następnie ok. 170 pielgrzymów (tylu zapisało się na pielgrzymkę) wyruszy do Częstochowy.

Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ, fotogaleria TUTAJ

Relacja Radia Plus TUTAJ.