Strona głównaZ życia diecezji Nowi animatorzy, lektorzy i nadzwyczajni szafarze

Nowi animatorzy, lektorzy i nadzwyczajni szafarze

Zakończyła się kolejna edycja Diecezjalnego Studium Formacyjnego dla Świeckich. Uroczystej Mszy św. 13 maja w kaplicy CEF przewodniczył bp Edward Dajczak.

Diecezja wzbogaciła się o 14 nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej, 17 lektorów i 6 animatorów katechezy parafialnej.

Kandydaci spotkali się w ciągu roku na trzech weekendowych zjazdach, które odbywały się w koszalińskim Centrum Edukacyjno-Formacyjnym. Brali udział w wykładach z różnych dziedzin teologii, a także komunikacji.

Kolejna edycja Diecezjalnego Studium Formacyjnego dla Świeckich ruszy jesienią. Osoby, które chciałyby bardziej zaangażować się w Kościele i widzą siebie w którejś z trzech funkcji, powinny zgłosić się do swojego proboszcza.

Relacja "Gościa Niedzielnego" wraz z galerią zdjęć TUTAJ

Relacja Radia Plus Koszalin TUTAJ