Strona głównaZ życia diecezji Noworoczne spotkanie katechetów

Noworoczne spotkanie katechetów

Katecheci z północnej części diecezji spotkali się w Wyższym Seminarium Duchownym. Do Koszalina przyjechało ponad 100 osób. Mszy św. rozpoczynającej spotkanie przewodniczył bp Krzysztof Zadarko.

- Wy jesteście na pierwszej linii frontu. Jesteście tymi, którzy najpierw w szkole, później w parafii kształtują myślenie innych. To musi być jak najbardziej ewangeliczna wizja świata, jak najmniej oparta na ideologiach i populizmie. Nie można dzielić świata na pół. W innym przypadku, jedynie co nam pozostanie, to strzelać do siebie – mówił do zgromadzonych nauczycieli religii bp Zadarko.

Spotkania dla katechetów odbywają się na początku roku. Mają wymiar świąteczny, ale również formacyjny. Po wspólnej modlitwie oraz spotkaniu opłatkowym katecheci wysłuchali krótkiej konferencji ks. dr. Dariusza Wypycha, dyrektora Wydziału Katechetycznego.

Spotkanie dla południowej części diecezji odbyło się dzień wcześniej, 11 stycznia w Skrzatuszu.

Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ, fotogaleria TUTAJ