Strona głównaZ życia diecezji Obłóczyny w Wyższym Seminarium Duchownym

Obłóczyny w Wyższym Seminarium Duchownym

W wigilię Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w koszalińskim Wyższym Seminarium Duchownym obleczono w sutanny 6 alumnów IV roku.

Celebracja odbyła się podczas I nieszporów tej uroczystości, którym przewodniczył w kaplicy WSD bp senior Paweł Cieślik, towarzyszyli mu zaś bp senior Tadeusz Werno i ponad 30 kapłanów, w tym opiekunowie alumnów i proboszczowie ich rodzinnych parafii. Przybyły także ich rodziny i znajomi, oraz siostry zakonne.

Koszalińscy alumni czekali na ten dzień ponad 4 lata, licząc od roku propedeutycznego. To rok dłużej niż w innych polskich seminariach duchownych, gdzie obłóczyny są na trzecim roku studiów. – Dzieje się, ponieważ z jednej strony czekamy na dojrzałość kandydatów do kapłaństwa, ich odpowiedzialność, a z drugiej – jako przełożeni chcemy mieć poczucie bezpieczeństwa i wewnętrzny pokój, że to już ta pora - powiedział rektor ks. dr Wojciech Wójtowicz.

Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ