Strona głównaZ życia diecezji Opłatek dla doradców życia rodzinnego

Opłatek dla doradców życia rodzinnego

Spotkania odbyły się 13 stycznia w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie oraz 14 stycznia przy parafii pw. św. Jana Bosko w Pile.

Z zaproszenia skorzystało ok. 50 doradców, którzy na co dzień posługują w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Jednym z punktów spotkania była konferencja, którą wygłosił ks. Łukasz Gąsiorowski, diecezjalny duszpasterz rodzin. - Próbowaliśmy lepiej zrozumieć, kim jest współczesny młody człowiek, także z punktu widzenia socjologii. To ważne, ponieważ doradcy najczęściej spotykają się właśnie z młodymi ludźmi, którzy pragną zawrzeć związek małżeński. Bardzo przemówiła do nas dzisiejsza Ewangelia (14 stycznia) o powołaniu Lewiego. Szczególnie wybrzmiało zdanie: "Nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników". Doradcy często stają przed sytuacją, kiedy przychodzą do nich młodzi ludzie dalecy od wiary. Zadaliśmy sobie pytanie, jak do nich podejść. Przecież, z jednej strony, jest norma moralna, o której nie można zapomnieć, z drugiej strony, trzeba znaleźć jakiś sposób, żeby dotrzeć do człowieka - mówi ks. Gąsiorowski.

Na spotkaniu 13 stycznia w Koszalinie obecny był także bp Krzysztof Włodarczyk, który przewodniczył Mszy św.