Strona głównaZ życia diecezji Pielgrzymi doszli do Myśliborza

Pielgrzymi doszli do Myśliborza

Do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Myśliborzu dotarło więc w sumie ok. 90 pielgrzymów z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej - ponad 70 z Koszalina pieszo oraz 15 rowerami ze Złocieńca.

Uczestnicy 18. Pieszej Pielgrzymki Miłosierdzia z Koszalina wyszli już 16 sierpnia. Pokonali 220 kilometrów. Drogę rozpoczęło 40 osób, ale każdego dnia grupa się powiększała. Ostatecznie do Myśliborza wchodziło ponad 70 pielgrzymów.

Pierwszy raz w kierunku Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Myśliborzu ruszyli parafianie ze Złocieńca. W drogę wybrali się rowerami. Z propozycji ks. Wiesława Hnatejki, zmartwychwstańca, proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia NMP skorzystało 15 osób.

Obie grupy połączyły się przed Myśliborzem i do sanktuarium wchodziły razem.

Grupa z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej od lat przychodzi do Myśliborza 24 sierpnia. Wieczorem pielgrzymi przeżyją nocne czuwanie przed głównymi uroczystościami w sanktuarium, które odbywają się 25 sierpnia, czyli w dniu urodzin św. s. Faustyny Kowalskiej.

Tego dnia do sanktuarium w Myśliborzu przybywają grupy z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Ksiądz kustosz spodziewa się ponad 1000 osób.

Głównej Mszy św. o godz. 12 będzie przewodniczył bp Henryk Wejman ze Szczecina.

Relacja "Gościa Niedzielnego" TUTAJ

Relacja Radia Plus Koszalin TUTAJ