Strona głównaZ życia diecezji Pielgrzymka Promienista dotarła na Górę Chełmską

Pielgrzymka Promienista dotarła na Górę Chełmską

Od 1 do 3 maja pielgrzymi wędrowali w stronę sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej ze Słupska, Barwic, Kołobrzegu, Świdwina, Łubowa, Gościna, Karlina i Szczecinka.

Wszystkie grupy, plus pielgrzymi z Koszalina, spotkały się 3 maja na Górze Chełmskiej, gdzie uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Krzysztof Włodarczyk.

W homilii poruszył m.in. wątek pielgrzymowania na wzór Maryi, która wędruje z Kościołem, a zarazem jest mu przewodniczką do Jezusa.

- Ona jest obecna nie tylko w wymiarze liturgicznym, ale też w codzienności, czego doświadczali na szlaku pielgrzymi, przyjmując Maryję jako Niewiastę wybraną przez Boga, która jest pośredniczką łask - powiedział biskup.- W Jej ręce Bóg złożył wszystkie skarby łask, a Ona nieustannie rozdaje je swoim dzieciom.

Więcej w relacji "Gościa Niedzielnego" TUTAJ