Strona głównaZ życia diecezji Pieniądze dla zdolnej młodzieży z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

Pieniądze dla zdolnej młodzieży z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

Do 15 stycznia można przesyłać zgłoszenia do programu stypendialnego Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Zbiórka podczas Dnia Papieskiego przyniosła rezultaty na tyle dobre, że środków na stypendia jest więcej, niż zakładano.

Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" upamiętnia pontyfikat Jana Pawła II - promuje jego nauczanie oraz wspiera zdolną młodzież pochodzącą z małych miejscowości.

- Decydujące kryteria odnoszą się do sytuacji naukowej i finansowej - mówi koordynator diecezjalny FDNT w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej ks. Paweł Wojtalewicz:

- Kryteria, jakie muszą spełnić kandydaci to: pochodzić z miejscowości do 20 tys. mieszkańców, wykazać się średnią ocen nie niższą niż 4,8 w gimnazjum i 4,5 w szkole średniej, wykazać się średnim dochodem miesięcznym (brutto) na osobę w rodzinie nie przekraczającym 1400 zł.

Decydujące kryteria odnoszą się do sytuacji naukowej i finansowej - ks. Paweł Wojtalewicz

W tym roku na koncie fundacji znalazło się więcej pieniędzy niż w ubiegłym roku. Umożliwi to zwiększenie liczby stypendystów:

- Sytuacja po ostatnim Dniu Papieskim jest tak dobra, że Fundacja zdecydowała o zwiększeniu liczby osób, którym możemy pomóc. Aktualnie przyznajemy ponad 50 stypendiów, od stycznia pula zwiększyła się nam o 20. Docelowo w 2017 roku pomocą stypendialną chcemy objąć 70. młodych ludzi z terenu diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Zwiększymy liczbę stypendystów w tym roku - ks. Paweł Wojtalewicz

Kandydatury mogą nadsyłać sami zainteresowani oraz osoby postronne, jednak potrzebna jest zgoda kandydata i skompletowanie przez niego wymaganych dokumentów. Większość osób przystąpiło do programu stypendialnego dzięki informacji od innych stypendystów FDNT, nieliczni także za sprawą zgłoszenia przez katechetę, proboszcza, pedagoga.

Kandydaci do stypendium najpierw przesyłają swoje zgłoszenie oraz dane (imię i nazwisko; adres zamieszkania; nazwa i adres szkoły; klasa; średnia ocen z ostatniego półrocza; adres mailowy; telefon kontaktowy) do koordynatora diecezjalnego FDNT, ks. Pawła Wojtalewicza, na adres e-mail:dyrektor@cef.koszalin.pl.

Strona Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia - TUTAJ