Zaproszenia

Strona głównaZaproszenia Pierwsza sesja synodalna - 22 lutego 2020

Pierwsza sesja synodalna - 22 lutego 2020

Pierwsza sesja synodalna rozpocznie się Mszą świętą, złożeniem wyznania wiary przez powołanych na synod. Transmisję z wydarzenia będą prowadziły Dobre Media.

Ks. prof. Janusz Bujak wprowadzi uczestników sesji w istotę synodalności. Sekretarz synodu ks. dr Tomasz Tomaszewski przypomni podstawowe sprawy dotyczące jego procedury. Po przerwie obiadowej głos zabierze ks. dr Remigiusz Szauer, który przedstawi wyniki badań religijności w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Członków synodu jest 213. Wśród nich jest 4 biskupów, 116 prezbiterów diecezjalnych, 13 osób konsekrowanych (4 prezbiterów, 8 sióstr, 1 dziewica konsekrowana), 80 osób świeckich (43 kobiety i 37 mężczyzn).