Zaproszenia

Strona głównaZaproszenia Piesza Pielgrzymka "Promienista" na Górę Chełmską

Piesza Pielgrzymka "Promienista" na Górę Chełmską

Jak co roku w dniu 1 maja z kilku miast diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej wyruszy piesza pielgrzymka tzw. „Promienista”. Celem jest Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej, do którego pielgrzymi dotrą 3 maja.

W tym roku pielgrzymować będą pątnicy z: Barwic, Gościna, Karlina, Koszalina, Słupska, Kołobrzegu, Szczecinka i Świdwina. Zapraszamy wszystkich do wspólnego pielgrzymowania.

Zakończenie pielgrzymki 3 maja na Górze Chełmskiej. Mszy św. o godz. 14,30 będzie przewodniczył bp Krzysztof Włodarczyk.

Przewodnicy i trasa poszczególnych grup:

Barwice – ks. Bartłomiej Pająk. Trasa: Barwice – Sulikowo – Krosino – Tychowo – Rosnowo – Manowo – Koszalin, św. Wojciech – Góra Chełmska.

Gościno i Karlino – ks. Mariusz Gubow. Trasa: Gościno – Karlino – Białogard, Narodzenia NMP – Białogórzyno – Świeszyno – Góra Chełmska.

Słupsk – ks. Piotr Świątkowski. Trasa: Słupsk – Pałowo – Sławsko – Sławno – Bobrowiczki – Sulechówko – Sieciemin – Góra Chełmska.

Świdwin – ks. Grzegorz Toporkiewicz. Trasa: Świdwin – Krzecko – Białogard, św. Jadwigi – Białogórzyno – Strzekęcino - Góra Chełmska.

Kołobrzeg – ks. Stanisław Wiechowski. Trasa: Kołobrzeg – Stojkowo – Rusowo – Dobrzyca – Popowo – Dobre – Mścice - Koszalin św. Ignacego Loyoli - Góra Chełmska.

Szczecinek – ks. Marcin Kościński. Trasa: Szczecinek – Spore – Stare Wierzchowo – Porost – Bobolice – Rosnowo - Manowo - Góra Chełmska.