Strona głównaZ życia diecezji Podejmij Duchową Adopcję Dziecka Poczętego

Podejmij Duchową Adopcję Dziecka Poczętego

Będzie to możliwe w wielu parafiach diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej 25 marca, czyli w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w którą od 1998 roku obchodzi się, ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski, Dzień Świętości Życia.

Duchowa adopcja polega na podjęciu się 9-miesięcznej modlitwy za nieznane sobie dziecko poczęte, którego życie jest zagrożone aborcją. Adopcja rozpoczyna się złożeniem przyrzeczenia. Można to uczynić nie tylko w sam Dzień Świętości Życia.

Poczęte dziecko może duchowo zaadoptować każdy. Dzieci powinny to uczynić pod opieką i za zgodą rodziców, którzy powinni im uświadomić, w czym biorą udział.

Z adopcją wiążą się pewne zobowiązania. Wszelkie informacje na temat tego dzieła można znaleźć TUTAJ i TUTAJ

- Zachęcam wszystkich wiernych naszej diecezji do podjęcia się duchowej adopcji. Zobowiązania, jakie człowiek bierze na siebie w momencie złożenia przyrzeczenia są właściwie niewielkie, a owoce tego dzieła trudno przecenić. Możemy uratować konkretne życie ludzkie. Podejmując się adopcji dziecka, modlimy się nie tylko za nie, ale także z rodziców, aby zechcieli z miłością spojrzeć na dar życia i przyjąć je - mówi ks. Łukasz Gąsiorowski, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Diecezjalne Obchody Dnia Świętości Życia odbędą się w kościele pw. św. Wojciecha w Koszalinie podczas Mszy św. o godz. 18.