Diecezja

Strona głównaDiecezja Synod diecezjalny Wydarzenia Podsumowanie rekolekcji synodalnych

Podsumowanie rekolekcji synodalnych

W Centrum Edukacyjno-Formacyjnym odbyły się czwarte, czyli ostatnie z zaproponowanych przez sekretariat synodu rekolekcji synodalnych, w których tym razem uczestniczyło 115 osób.

W sumie w czterech turach rekolekcji synodalnych, które odbywały się w okresie od stycznia do marca w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu i w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie, udział wzięło 226 osób. W większości byli to delegaci synodalni z parafii, którzy wejdą w skład tworzących się właśnie parafialnych zespołów synodalnych.

Organizowane przez sekretariat synodu rekolekcje były dwojakiego rodzaju. Dwie tury, także ta, która odbywała się w Koszalinie od 10 do 12 marca, dotyczyły wybranych treści z Katechizmu Kościoła Katolickiego. Pozostałe dwie tury rekolekcji synodalnych to propozycja dla małżeństw, która miała charakter rekolekcji ewangelizacyjnych.

Rekolekcje prowadził ks. dr Tomasz Tomaszewski - sekretarz synodu, którego podczas rekolekcji dla małżeństw wspierało 9 par małżeńskich z Domowego Kościoła, czyli rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie.

Relacja "Gościa Niedzielnego" TUTAJ