Strona głównaZ życia diecezji Przystań z Jezusem w Kołobrzegu ? Ewangelia, Bałtyk i muzyka elektroniczna

Przystań z Jezusem w Kołobrzegu ? Ewangelia, Bałtyk i muzyka elektroniczna

W tym roku blisko sto osób z całej Polski stanie się częścią akcji „Przystań z Jezusem”. Ewangelizatorów będzie można spotkać w Kołobrzegu w czasie trwania festiwalu muzyki elektronicznej Sunrise.

- Chcemy się modlić, tak jak co roku, aby Sunrise był bezpieczny. Chcemy się dzielić z uczestnikami festiwalu i turystami doświadczeniem Pana Boga w codziennym życiu. To już nasza ósma akcja, piąty raz odbywa się pod nazwą "Przystani z Jezusem". Będzie scena, spotkania, wspólne śpiewanie i modlitwa. Od takich prostych rzeczy jak malowanie twarzy dla dzieci poprzez najróżniejsze atrakcje dla dorosłych. Ludzie młodsi, starsi, świeccy, księża z biskupem na czele, siostry zakonne - wszyscy będziemy dzielić się Dobrą Nowiną - zapowiada ks. Rafał Jarosiewicz, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

/files/media/pliki/przystań z Jezusem 2017 x Jarosiewicz 1.mp3

Ewangelizatorzy uczestniczyli w rekolekcjach w Koszalinie, które poprowadził m.in. bp Edward Dajczak. Przez weekend będzie można ich spotkać w pobliżu kołobrzeskiego amfiteatru. Ich znakiem rozpoznawczym będą czerwone koszulki.

- Jeżeli ktoś potrafi się dobrze bawić, nie mamy nic przeciwko. Natomiast bardzo wiele osób do nas przychodzi i mówi, że gdzieś przesadzili. My stajemy się takim żywym znakiem, żeby nie przesadzić w zabawie, żeby pokazać, że można się świetnie bawić i to bezpiecznie, bez używek. Te substancje niejednokrotnie wpływają na podejmowanie decyzji, których później możemy żałować – mówi ks. Rafał Jarosiewicz.

/files/media/pliki/przystań z Jezusem 2017 x Jarosiewicz 2.mp3

Hasłem tegorocznej „Przystani z Jezusem” są słowa z Księgi Izajasza: „Jak bardzo oczekiwane są na górach stopy zwiastuna dobrej nowiny, który głosi pokój, zwiastuje dobro, obwieszcza zbawienie, mówi do Syjonu <<Twój Bóg króluje>>”.